O godzinie 1300rozpoczęła się uroczysta msza św. w intencji mieszkańców Byczenia. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił Kanclerz Kurii Świdnickiej ks. Prałat dr Stanisław Chomiak. Obecni byli również księża z całego dekanatu Kamieniec Ząbkowicki. Po Mszy Świętej odbyło się poświęcenie odnowionej kopuły wieży kościoła. Całej uroczystości towarzyszyły piosenki w wykonaniu naszej scholi.
Występu naszej scholi we Wrocławiu nie można zaliczyć do udanych. W konfrontacji ze scholami z większych i bogatszych parafii, oraz z większymi tradycjami, nasza schola nie mogła się równać. Gorzka pigułka, którą nasze dziewczyny musiały przełknąć, nie powinna ich zniechęcać lecz motywować do dalszej pracy i podnoszenia umiejętności. Może w przyszłym roku schola z parafii Topola będzie w stanie zająć lepsze miejsce w przeglądzie.
W kościele filialnym w Śremie podczas Mszy Świętej Niedzielnej Poświęcono przywiezioną z pielgrzymki do Fatimy figurę Matki Boskiej Fatimskiej, ufundowaną przez państwo Korman ze Śremu. Niech Matka Boska Fatimska otacza płaszczem swojej opieki i wyprasza potrzebne łaski u Swojego Syna a naszego Pana Jezusa Chrystusa wszystkim mieszkańcom Śremu i całej parafii.
Zakończono rozpoczęty 5 sierpnia remont wieży kościoła filialnego w Byczeniu. Wymieniono blachę na kopule wieży oraz wymieniono uszkodzone elementy drewniane konstrukcji. Prace zostały odebrane w wigilię święta Podwyższenia Krzyża. Prace remontowe odebrał osobiście ks. proboszcz Krzysztof Pełech. Do schowka włożona została tuba ze znalezionymi przedmiotami oraz z dokumentami i monetami nam współczesnymi. Poświęcenie wieży planowane jest w dzień patrona kościoła w Byczeniu, św. Marcina dnia 11 listopada.
Uroczystości dożynkowe w parafii rozpoczęły się w sobotę uroczystą Mszą Świętą w Śremie a kontynuowane były podczas Niedzielnych Eucharystii w pozostałych kościołach Parafii. Uroczystościom dożynkowym towarzyszyły, jak co roku, wieńce dożynkowe przygotowywane przez każdą wieś. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dziękowano Panu Bogu za zebrane plony oraz ofiarowywano trud pracy na roli tym większy, że obfitował zmaganiami z suszą a potem z ulewnymi deszczami.
Uroczystość odpustowa ku czci św. Bartłomieja, patrona kościoła parafialnego w Topoli i całej parafii. Uroczysta Msza św. odprawiona została w Topoli o godz. 13.00.
Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Bartłomiej Mitkiewicz.
Podczas remontu wieży kościoła filialnego w Byczeniu znaleziono szczelnie zamkniętą tubę miedzianą. Wewnątrz tuby znajdowały się monety, banknoty, gazety oraz dokumenty. Najstarsza znaleziona moneta pochodziła z roku 1691. Każda praca remontowa wieży owocowała dołożeniem dokumentów i monet. Znalezione przedmioty zostały ponownie złożone w wieży i czekają na kolejny jej remont. Zostały również dołączone dokumenty i monety nam współczesne aby przyszłym pokoleniom ukazać tą część historii, której jesteśmy świadkami.
Po Mszy Świętej odśpiewano ks. proboszczowi uroczyste " Życzymy, życzymy...",
a delegacja parafian złożyła życzenia długich lat w zdrowiu oraz wytrwałości w posłudze kapłańskiej w imieniu wszystkich mieszkańców.
Byli mieszkańcy Byczenia i okolic przyjechali do miejsc swojego dzieciństwa z Niemiec. Wizytę uświetniła Msza Święta koncelebrowana przez ks. proboszcza Krzysztofa Pełecha i kapelana pielgrzymów Ojca Rudolfa Bleischwitz.
Msza Święta odprawiona została w języku polskim i niemieckim.
Po Mszy Świętej odbyło się poświęcenie pojazdów. Poświęcenia dokonał Ojciec Rudolf Bleischwitz, kapelan byłych mieszkańców Byczenia, będących z pielgrzymką do ziemi swojego dzieciństwa i młodości.
Ciężka praca i upór zaowocowały zdobyciem wyróżnienia na przeglądzie w Lądku Zdroju. Schola przyjęła nazwę "Nutki św. Krzysztofa". Gratulujemy im sukcesu odniesionego w pierwszą rocznicę swego istnienia.
Zesłanie Ducha św. na Apostołów. Największe Święto małej i urokliwej świątyni w Śremie. Uroczystości odpustowe rozpoczęły się koncelebrowaną mszą św. z udziałem księży z dekanatu o godz.1300. Świątynia w Śremie jako jedyny kościół w dekanacie Kamienieckim nie posiada stałej daty uroczystości odpustowej.
Główne uroczystości odbyły się w Kamieńcu Ząbkowickim z udziałem władz wojewódzkich. Uczestnicy zjazdu odwiedzili kościół w Byczeniu ze względu na bardzo bogatą polichromię. Padły obietnice dofinansowania renowacji malowideł. Czy obietnice te będą miały realny wymiar, czy też pozostaną bez pokrycia? Zobaczymy.
Do Pierwszej Komunii św. przystąpiło 11 chłopców i 10 dziewczynek. Uroczysta msza św. odprawiona została w kościele parafialnym w Topoli. Liczymy na to, że będą godnie reprezentować naszą wspólnotę a swoim zachowaniem dadzą dobre świadectwo wiary.
O godzinie 1400 w Śremie odprawione zostało nabożeństwo Gorzkich Żali oraz odbyła się procesja do odnowionej figurki NMP, która została poświęcona. Po wielu latach figura NMP znowu stanęła przed wjazdem do Śremu ( od strony Kamieńca Ząbkowickiego ) otaczając swoją opieką wieś i mieszkańców.
W kościele parafialnym w Topoli odbyło się nabożeństwo o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. W trakcie nabożeństwa odtworzono archiwalne nagrania przemówień Jana Pawła II, odmówiono jedną dziesiątkę różańca w intencji beatyfikacji Ojca Świętego, odśpiewano ulubioną pieśń Jana Pawła II - Barkę. Odczytany został również Jego testament. Nabożeństwo zakończyło się o godz.2137, w godzinę śmierci Papieża - Pielgrzyma, indywidualną modlitwą wiernych.
Msze Święte odprawiał i nauki prowadził ks. Adam Gut, misjonarz z Boliwii. Rekolekcje zakończyły się spowiedzią oraz uroczystym błogosławieństwem misyjnym. Tym samym zakończyły się przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego AD 2006.
Święto Józefa Oblubieńca NMP, patrona kaplicy w Sławęcinie. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Artur Bilski z Dzierżoniowa.
Pierwszy występ naszej scholi przed większą publicznością miał miejsce na przeglądzie kolęd i pastorałek w Ziębicach. Pomimo zajęcia miejsca poza pierwszą trójką, debiut scholi można uznać za udany.