Kościół pod wezwaniem Św. Bartłomieja Apostoła został wzniesiony w latach 1754 - 1757 w stylu późnego baroku. W tej formie zachował się do dnia dzisiejszego. Przy kościele znajduje się nie używany obecnie cmentarz oraz zabytkowa plebania z zabudową gospodarską. Kościół był remontowany w latach 70 - tych XX wieku a plebania na przełomie wieków XX i XXI.
W najbliższym czasie planowane są drobne prace konserwatorskie na miarę funduszy pochodzących od mieszkańców i sponsorów.
Uroczystość odpustowa - niedziela najbliższa 24 sierpnia.
Kościół pw. Świętego Marcina zbudowany jest na fundamentach kościoła z XVI wieku, który prawdopodobnie został zburzony przed budową obecnego w latach 1771 - 1774. Kościół został zbudowany w stylu barokowym z jedną wieżą i prostokątną nawą. Z powodu dużego natężenia ruchu kołowego, strop oraz ściany kościoła zaczęły pękać. Aby zapobiec zawaleniu się kościół został opasany oraz podniesiono dach zmniejszając nacisk na ściany. Proces pękania został zatrzymany, jednak odnowienie fresków na stropie jest jak na razie poza finansowymi możliwościami mieszkańców. Przy kościele znajduje się nie używany od 1979 roku cmentarz. Naprzeciwko kościoła znajduje się budynek byłej plebanii, obecnie wykorzystywany do celów świeckich.
Uroczystość odpustowa - 11 listopada.
Pierwsza wzmianka o kościele w Śremie pochodzi z XVII wieku i opisuje niewielką murowaną świątynię pw. Ducha Świętego, pokrytą dachówką z sygnaturką z dwoma dzwonami. Prawdopodobnie wybudowany został w XV wieku jako najprostsza wiejska świątynia a następnie stylizowana została na styl barokowy. W XIX wieku świątynię zburzono a na jego miejscu wybudowano obecny kościół stylizowany na styl neogotycki. Patronem nowego kościoła pozostał Duch Święty. Przy kościele, podobnie jak w Topoli i Byczeniu znajduje się nie używany cmentarz. Zarówno cmentarz jak i kościół otoczone są murem o zarysie owalu.
Uroczystość odpustowa - Niedziela Zesłania Ducha Św.
Budowę kaplicy pw. Świętego Józefa oblubieńca NMP rozpoczęto w XIV wieku, lecz nie zachowały się żadne dokumenty opisujące zakończenie budowy. Pewne jest natomiast to, że kończyli ją Cystersi z Kamieńca Ząbkowickiego. Niewiele jest dokumentów z których można odtworzyć losy tej świątyni. Najprawdopodobniej była wielokrotnie przebudowywana i stylizowana. Zatraciła więc swój pierwotny wygląd, lecz w przeciwieństwie do pozostałych kościołów parafii Topola nie została całkowicie zburzona. Jak twierdzą specjaliści, we wschodniej ścianie kaplicy znajdują się elementy budowli średniowiecznej. Jest więc, przynajmniej częściowo, najstarszym obiektem sakralnym parafii.
Uroczystość odpustowa - niedziela najbliższa 19 marca.